|

Sierpniowe nowości

O wyszkowskich lokomotywach słów kilka…

Jestem na etapie tworzenia artykułu, którego robocza nazwa brzmi „Lokomotywy, które pracowały w wyszkowskim przemyśle”. W oparciu o dostępne źródła, postaram się przybliżyć zainteresowanym strefą przemysłową Wyszkowa, informacje na temat taboru kolejowego, który obsługiwał bocznice min. w dawnym Bacutilu, Fabryce Mebli i WCMB.

fot. Sebastian Gomółka, 27.08.2015
Zamknięcie szlaku: Konserwacja mostu za stacją Przetycz – km 41,6

Zamknięcie szlaku Przetycz – Ostrołęka

Roboty pełną parą! Dziś na odcinku Przetycz – Ostrołęka wstrzymano ruch kolejowy i wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Zamknięcie spowodowane jest różnymi pracami torowymi odbywającymi się na całej linii w celu podniesienia prędkości szlakowej (do 80 km/h z Wyszkowa do Ostrołęki). Na zdjęciu widać wypiaskowany i zakonserwowany most nad rzeką Wymakracz k. Starego Bosewa. Na odcinku Przetycz – Ostrołęka doszło również do napraw torowiska min. przed stacją Gierwaty oraz Pasieki.

Zmiana rozkładu jazdy

W dniu 1 września wchodzi w życie nowy rozkład jazdy Kolei Mazowieckich. Stacyjny rozkład w panelu pasażera został zaktualizowany, a obowiązujący do 31.08.2015 można znaleźć pod tym linkiem.

Nowe perony i oznaczenia dla pasażerów

W związku z wspomnianymi wcześniej pracami torowymi na przystanku Zygmuntowo Mazowieckie i Goworowo doszło do wymiany powierzchni peronów i zastosowania nowego malowania krawędzi peronowych. Nowe malowanie zostało również zastosowane na stacjach w Wyszkowie i Przetyczy. Zmiana ta ma pomóc podróżnym w zachowaniu bezpieczeństwa podczas przejazdu pociągów.

Similar Posts