Ruszył remont szlaku Mostówka – Wyszków

W pierwszy dzień po wrześniowej korekcie rozkładu jazdy pociągów, na linii kolejowej Tłuszcz – Ostrołęka rozpoczął się kolejny remont. Tym razem zostanie naprawiony tor na szlaku z Mostówki do Wyszkowa, tor główny na stacji w Wyszkowie oraz krótki odcinek za nią. Dodatkowo na przejeździe kolejowym w Wyszkowie na ul. Pułtuskiej, zostanie zamontowany monitoring i sygnalizacja, zlikwidowana zostanie budka dróżnika. Przejazd będzie sterowany z nastawni Wz1, oddalonej o kilkadziesiąt metrów. W międzyczasie planowana jest rozbiórka starego wiaduktu ul. Kościuszki.

Obecnie prędkość na szlaku z Mostówki do Wyszkowa wynosi 70km/h i 60km/h przez stację w Wyszkowie. Po zakończonych pracach prędkość szlakowa na wyremontowanym odcinku ma wzrosnąć do 80km/h. Remont prowadzi firma P.R.T „TORREMS”, wykorzystując do pracy min. koparki drogowo-szynowe Atlas oraz czterystumetrowy skład maszyn i wagonów, który rozpoczął prace z Mostówki w kierunku Wyszkowa. Pasażerów w dniach 5-20 września od rana do popołudnia czeka zastępcza komunikacja autobusowa. Prawdopodobnie w ostatnich dniach zamknięć maszyna dotrze do Wyszkowa i będzie prowadzić remont na stacji, a rozkład w dniach 22 – 23 września przewiduje zastępczą komunikację do Ostrołęki, która będzie wynikać z powodu prac w torze z drugiej strony stacji.

W miarę możliwości będę starał się relacjonować postęp długo wyczekiwanych prac w mieście i okolicy. Poniżej prezentuję zdjęcia sprzed kilku dni z prac prowadzonych między nastawnią wykonawczą, a przejazdem na ul. Pułtuskiej oraz zdjęcie składu remontowego, który wrócił po skończonej pracy do Wyszkowa w pierwszy dzień robót.


1 komentarz do wpisu “Ruszył remont szlaku Mostówka – Wyszków”

Możliwość komentowania jest wyłączona.