Wernisaż w budynku dworca kolejowego

Wieczorem 13 października o godzinie 18:00 w budynku poczekalni na stacji w Wyszkowie uroczyście otwarto stałą ekspozycję archiwalnych fotografii związanych z koleją w Wyszkowie.

Otwarcia wystawy dokonała Agnieszka Długołęcka oraz Marek Siekierski. Spotkanie odbyło się w gronie radnych, byłych kolejarzy i zainteresowanych historią Wyszkowa i okolic. Na fotografiach możemy zobaczyć min.: panoramę przedstawiającą most kolejowy nad rzeką Bug, budynek dworca i wieżę wodną w 1939r., archiwalną mapę Wyszkowa, zdjęcia budowniczych mostu kolejowego z 1897r., ruch na peronach, znajdujący się dawniej w poczekalni kiosk RUCHu oraz budynek dworca w latach 60-70. Po przemowach i omówieniu tematyki zdjęć głos zabrali także byli kolejarze, a później rozpoczęła się krótka dyskusja wśród radnych i mieszkańców odnośnie teraźniejszości i przyszłości kolei w Wyszkowie.

Wystawa zdjęć wypełniła puste ściany niedawno wyremontowanej poczekalni dworca kolejowego. Ekspozycja zorganizowana przez Galerię PeKaP, Wyszkowskie TBS przy wsparciu Urzędu Miasta jest stała i można oglądać ją w godzinach otwarcia budynku dworca.

Zobacz zdjęcia w galerii /foto