Remont przejazdu kolejowego w Wyszkowie

Miesiąc po likwidacji ostatniego posterunku dróżnika na linii kolejowej nr 29 Tłuszcz – Ostrołęka i przeniesieniu sterowania skrzyżowaniem kolejowo-drogowym na ul. Pułtuskiej w Wyszkowie do budynku nastawni wykonawczej, rozpoczęto kolejny etap robót obejmujący wymianę nawierzchni.

Utrudnienia w ruchu kolejowym na odcinku Wyszków – Mostówka potrwają do poniedziałku. Rozkład jazdy z zastępczą komunikacją autobusową w dniach 19 – 21.11 można sprawdzić na Portalu Pasażera PLK, stronie Kolei Mazowieckich oraz wywieszce w kasie biletowej na stacji. Dla kierowców wytyczono objazd obowiązujący do 25 listopada, natomiast dla pieszych ułożono widoczne na poniższych zdjęciach prowizoryczne przejście tuż obok przejazdu. Prace są kontynuacją zrealizowanych we wrześniu remontów utrzymaniowych z Wyszkowa do Mostówki. Możliwe jest, że od nowego rozkładu jazdy pociągi w kierunku Tłuszcza pojadą z wcześniej zapowiedzianym podwyższeniem prędkości.

Przejazdy kolejowe na sieci PKP PLK w ostatnich latach poddawane są remontom, polegającym głównie na wymianie nawierzchni kolejowej, budowie kanałów odwadniających bądź montażu dodatkowych urządzeń przejazdowych, a także w niektórych miejscach kamer. Dzięki temu w przyszłości nie zachodzi potrzeba ingerencji w przejazdy przy modernizacji odcinka linii kolejowej.

Zobacz zdjęcia w galerii /foto