Co nowego w rozkładzie jazdy 2016-17?

Już jutro wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Czy koleją z Wyszkowa do Warszawy Wileńskiej można dojechać w 69 minut? Warto już teraz pochylić się nad nową ofertą przewozową samorządowego przewoźnika.

Spośród niewielu zmian, warto wspomnieć o likwidacji porannego pociągu do Ostrołęki w weekendy co powoduje, że wybierając się w dni wolne na północ województwa, należy pamiętać, że pierwszy pociąg w tym kierunku pojedzie dopiero o godzinie 7:38. Pierwszy pociąg do Tłuszcza natomiast, będzie wyjeżdżać z Wyszkowa o godzinie 3:33, co przy sprawnej przesiadce pozwala nam na dojazd do stolicy na godzinę piątą.

Pociąg Ostrołęka – Warszawa Zachodnia powraca po latach

Ostrołęka po latach wywalczyła bezpośredni pociąg do Warszawy Zachodniej. Po przerwie spowodowanej remontem linii kolejowej Warszawa Rembertów – Zielonka oraz Zielonka – Kuźnica Białostocka, pojawiła się możliwość przywrócenia takiego połączenia.

Tam: Ruszamy o godzinie 5:50, Warszawa Wschodnia – 7:10, Zachodnia – 7:25.
Powrót: Stacja W-wa Zachodnia – 15:40, Wschodnia – 15:55. Do Wyszkowa dojeżdżamy na godzinę 17:22.

Wyszków – Warszawa Wileńska w 69min pociągiem.

Pojawi się również nowy pociąg z Ostrołęki do Warszawy Wileńskiej, którego czas przejazdu wyniesie aż 69 minut, co powoduje, że będzie to najszybsze połączenie na odcinku Wyszków – Warszawa Wileńska w historii. Obecnie czas przejazdu pociągiem do Warszawy z przesiadką na stacji Tłuszcz, to nawet 94 minuty. Niestety pomimo tak istotnego osiągnięcia, pociąg ten będzie kursować wyłącznie w jednym kierunku i w weekendy, czego efektem może być po prostu bardzo niska frekwencja. Z drugiej strony dlaczego do stacji Warszawa Wileńska nie zostały przedłużone trzy pary pociągów kursujących na trasie Wyszków – Tłuszcz w dni robocze, skoro ich potencjalna frekwencja mogłaby być znacznie wyższa? Zresztą od lat zastanawiam się nad celem uruchamiania pociągów w relacji Tłuszcz – Wyszków, jadących tylko 20 km, czy nie jest to przypadkiem działanie świadome i celowe dla zniekształcenia roli kolei w okolicy. Koleje Mazowieckie jak na razie skupiają się na zwiększaniu liczby połączeń pomiędzy Warszawą, a Wołominem.
Czy tak ciężko jest wydłużyć do Wyszkowa kilka pociągów Warszawa Wileńska – Tłuszcz?

Nowy rozkład jazdy jest także dostępny w Panelu Pasażera.
[gviewer file=”http://stacjawyszkow.kolej.org.pl/wp-content/uploads/2015/06/Plakat_2017_WYSZKOW_Odjazdy_Wazny_Od_2016.12.11_Do_2017.03.11_PL_2016.12.09_23.10.pdf”]