Lipcowe zamknięcie Wyszków – Mostówka

Dzisiejszy wpis przybliży szczegółowe informacje odnośnie prac na szlaku kolejowym Wyszków – Mostówka które rozpoczną się już jutro. Dzięki odpowiedzi PKP PLK na moje zapytanie ws. lipcowych prac, dowiedziałem się następujących szczegółów:
Pierwszym zadaniem jest naprawa główna przejazdu kolejowo-drogowego na ul. 3 Maja. Tor szlakowy będzie zamknięty całodobowo od godziny 8:00 dnia 8.07.2017 r. do godziny 18:00 dnia 9.07.2017 r. Jak w przypadku prowadzonych od kilku lat remontów wszystkich przejazdów na linii można tu wymienić np. wymianę nawierzchni, nowe urządzenia, odwodnienie itp.
Kolejną sprawą jest przepowiadana przeze mnie naprawa mostu kolejowego w Wyszkowie. Kilka miesięcy temu informowałem o problemach ze stanem mostu kolejowego w Wyszkowie na którym ograniczono prędkość pociągów. Tutaj PKP PLK w odpowiedzi poinformowało mnie, że zamknięcie szlaku z powodu naprawy mostu stalowego będzie w dniach 10-15.07.2017 r. oraz dnia 17.07.2017 r. w godzinach od 7:40 do 16:55. Już teraz widać wstępnie wymienione podkłady i nową podsypkę z obydwu stron przed samym mostem. Najważniejsze jest to, że nie zbagatelizowano tematu stanu mostu kolejowego.
Czy zarządcy infrastruktury po skończonej naprawie uda się zlikwidować wprowadzone kilka miesięcy temu ograniczenie prędkości na moście do 50km/h? Jak widać, sprawa idzie w dobrym kierunku.
Oczywiście jak w przypadku każdych zamknięć będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Similar Posts