Infografiki serwisu Stacja Wyszków

Rozkład jazdy między 1999 a 2000 rokiem był dla mieszkańców Wyszkowa dość wyjątkowy. Bowiem jedyny raz w historii uruchomiono z Wyszkowa parę przyspieszonego pociągu do stolicy.
Dawniej czas przejazdu na odcinku Tłuszcz – Wyszków mimo pominięcia kilku przystanków był dość długi. Dzisiaj podróż ze wszystkimi postojami wynosi na nim 23 min. Jedyny w czasach PKP pociąg na trasie do Warszawy Wileńskiej, który omijał większość przystanków był uruchamiany specjalnie dla Wyszkowa. Połączenie przyspieszone po roku zlikwidowano, a przywrócone w kolejnych rozkładach kursy o tych samych numerach, zatrzymywały się na wszystkich przystankach. Gdyby powrócił przy obecnym stanie infrastruktury i możliwościach taborowych, pokonywałby trasę do Warszawy Wileńskiej w około 55 min.
Ze wspomnień jednego z wyszkowskich pracowników kolei, połączenie cieszyło się zainteresowaniem lecz szybko zostało zlikwidowane. Infografika przedstawia przebieg tego połączenia na bazie SRJP 30.05.1999 – 27.05.2000. Na zdjęciu pociąg 7781 już jako osobowy w 2004r. Podziękowania dla Marka Dąbrowskiego za zgodę na umieszczenie fotografii.

Kliknij aby zobaczyć pełny rozmiar grafiki w nowej karcie.